select your language*

نمونه متن گواهی سلامت جسمانی که پزشک میبایستی بنویسید:

دکتر . . . . . . . . . .                                  تاریخ :

بدینوسیله گواهی میگردد ،

پیرو معاینات بالینی و رؤیت آزمایشات ایدز و هپاتیت لازمه آقای / خانم . . . . . .  از نظر جسمانی و روانی از سلامت کامل برخوردار میباشند و هیچگونه عارضه یا بیماری خاص جسمانی و روانی ندارند.

نام پزشک معالج

متقاضیان تحصیل در اوکراین توجه داشته باشند برای دریافت گواهی سلامت جسمانی باید تاریخ آزمایش ایدز و هپاتیت حداقل 1 ماه اعتبار داشته باشد،بعد از معاینات انجام شده گواهی سلامت جسمانی متقاضی تحصیل در اوکراین باید به تایید نظام پزشکی برسد، بعد از تایید گواهی صحت و سلامت این گواهی باید به زبان انگلیسی و روسی ترجمه گردد، با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری.

نکات آزمایشات پزشکی:

آزمایش هپاتیت نوع B برای سفارت اوکراین جهت صدور ویزای دانشجویی کفایت می کند، اما بهتر سطح آنتی ژن های آزمایش A,B,C اندازه گیری شود که اگر نیاز به واکسن داشته باشید که اگر واکسن 3 مرحله ای هپاتیت را دکامل نکرده اید نسبت به  تاریخ مرحله دوم یا سوم واکسن اقدام کنید.

نکات پزشکی مهم قبل از سفر به کشور اوکراین

در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید که وابستگی به آن دارید یا در حال درمان بیماری خاصی هستید به پزشکی معالج خود بگویید تا شرح حال وضعیت شما و مرحله درمان و نوع دارویی را که باید مصرف کنید را برای شما در سر برگ نسخه خود نوشته و حتما ترجمه به روسی و انگلیسی کنید تا در اوکراین داروهای شما ضبط نشود و یا اگر به مشکلی پزشکی در اوکراین برخوردید پزشک معالج جدید شما از شرح حال بیماری شما با خبر باشد.

به علت تفاوت داشتن سیستم دارویی کشور اکراین با ایران بهتر هست مقداری قرض سرماخوردگی، مقداری کمی آنتی بیوتیک و آنتی هستامین همراه خود داشته باشد، توجه کنید حمل داروهای کدئین در اوکراین ممنوع است و هرگز داروهای کدئین همراه خود به اوکراین با دیگر کشور های اروپایی نبرید.

 

بیشتر بخوانید…

نمونه اپلیکیشن پر شده ویزای اوکراین

تلگرام ما:aradagent

 

0% LikesVS
100% Dislikes